KovarCZ

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Narodil jsem se v roce 1975 v Tbilisi (Gruzie). Od roku 1990 se zajímám o bodně a sečně zbraně. Od roku 2002 se věnuji obnovení starodávných gruzínských tradicí prací s kovem a profesionálně se věnuji výrobě nožů. Zabýval jsem se též studiem starých technologii tavení bulatu a kování damascínské oceli, uznávaných a populárních po celém světě.
Hlavním úkolem každého zbrojíř-mečíře už za dávných časů bylo zhotovení spolehlivé zbraně, která nikdy nezradí a nezlomí se. I mým cílem bylo dosáhnout vysoké pevnosti čepele.
Nože mé výroby jsou především velmi spolehlivé. Je téměř nemožné je zlomit. Ostří mých nožů bez problémů vydrží sekání kostí. Na nůž si můžete bez obavy stoupnout: nůž vydrží váhu průměrného člověka. Každý z mých nožů dokáže rozseknout kost. Hned poté se s ním můžete oholit.
Všechny své nože podrobuji zátéžovým zkouškám: mlátím s nimi o kovadlinu, stoupám si na ně, sekám s nimi kosti. Více o zkouškách se dočtete na mých webových stránkách.
Rád bych také poděkoval svému učiteli a kamarádovi Viktorovi Kuznetsovovi, který mi předával tajemství bulatu, kování a tepelného zpracování kovů… a také víběru dobrého vína.

Portál www.jatagan.eu mě vyzpovidal o měm životě a praci nožiřě.
Rozhovor naleznete zde:
https://www.jatagan.eu/clanky/krotitel-oceli-arkady-dabakyan


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky